QCA200A40
Application· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,· Switching Power Supply, Ultrasonic ApplicationSpecifications Symbol Item Conditions Ratings Unit QCA200A40 QCA200A60 VCBO Collector-Base Voltage 400 600 V VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 400 ...
product image
QCA200A40 Picture
SeekIC No. : 004467918 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QCA200A40
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Application
· Motor Control􀊢VVVF􀊣, AC/DC Servo, UPS,
· Switching Power Supply, Ultrasonic Application
Specifications
Symbol Item Conditions Ratings Unit
QCA200A40 QCA200A60
VCBO Collector-Base Voltage 400 600 V
VCEX Collector-Emitter Voltage VBE=-2V 400 600 V
VEBO Emitter-Base Voltage ( )pw1ms 10 10 V
IC Collector Current 200(400) A
-IC Reverse Collector Current 200 A
IB Base Current TC=25 12 A
PT Total power dissipation 1250 W
Tj Junction Temperature �-�40 to 􀊴150
Tstg Storage Temperature A.C.1minute �-�40 to 􀊴125
VISO Isolation Voltage 2500 V