QD48S018033-NS00G
DC/DC Converters
product image
QD48S018033-NS00G Picture
SeekIC No. : 002721985 Detail
QD48S018033-NS00G: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QD48S018033-NS00G
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V Output Current (Channel 2) : 15 A
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Power :
Output Voltage (Channel 1) : 1.8 V
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Package / Case Size : Quarter Brick
Mounting Style : SMD/SMT
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Output Current (Channel 2) : 15 A