QD48S033050-PS00
DC/DC Converters
product image
QD48S033050-PS00 Picture
SeekIC No. : 002730140 Detail
QD48S033050-PS00: DC/DC Converters
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QD48S033050-PS00
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 2) : 5 V Output Current (Channel 2) : 10 A
Mounting Style : Through Hole Package / Case Size : Quarter Brick
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Package / Case Size : Quarter Brick
Output Voltage (Channel 2) : 5 V
Mounting Style : Through Hole
Output Current (Channel 2) : 10 A