QG030-303/12
Fans & Blowers Size=148.353 x30 mm CFM=82 VDC=12
product image
QG030-303/12 Picture
SeekIC No. : 002706646 Detail
QG030-303/12: Fans & Blowers Size=148.353 x30 mm CFM=82 VDC=12
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QG030-303/12
Mfg:
ebm-papst
  • Qty
  • 0~17
Quick Details
Product : Blowers Series : QG030
Description
Current Type :
Supply Voltage :
Airflow :
Bearing Type :
Noise :
Speed :
Power Rating :
Frame Dimensions (mm) :
Housing Material :
Termination Style :
Product : Blowers
Series : QG030
Parameters:
Technical/Catalog InformationQG030-303/12
VendorEBM-Papst Industries Inc
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)87W
Bearing TypeBall
Size / DimensionRectangular - 365mm L x 50mm H x 47.5mm W