QHS40-025-0CC
DC/DC Converters 100W 48V to 2.5V 40A Quarter-Brick
product image
QHS40-025-0CC Picture
SeekIC No. : 002730264 Detail
QHS40-025-0CC: DC/DC Converters 100W 48V to 2.5V 40A Quarter-Brick
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QHS40-025-0CC
Mfg:
Murata Power Solutions
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 100 W
Input Voltage Range : 36 V to 75 V Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 1 Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V
Output Current (Channel 1) : 40 A
Mounting Style :
Package / Case Size :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 2.5 V
Output Power : 100 W