QHW050F1-Q
CONVERTER DC/DC 3.3V 33W OUT
product image
QHW050F1-Q Picture
SeekIC No. : 003654849 Detail
QHW050F1-Q: CONVERTER DC/DC 3.3V 33W OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QHW050F1-Q
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Package / Case : BGA-48 Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V Voltage - Output 1: 3.3V
Voltage - Output 2: - Voltage - Output 3: -
Current - Output (Max): 10A Power (Watts) - Manufacture Series: 33W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V) Features: With Remote On/Off
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Voltage - Output 3: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Mounting Type: Through Hole
Efficiency: 81%
Packaging: Bulk
Power (Watts) - Manufacture Series: 33W
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Input (Max): 75V
Package / Case: 8-DIP Module
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.50" H (57.9mm x 36.8mm x 12.7mm)
Series: QHW
Parameters:
Technical/Catalog InformationQHW050F1-Q
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)33W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 10A