QPW025A0F41-H
DC/DC Converters 36-75Vdc in 3.3Vout 25A W/Base Plate
product image
QPW025A0F41-H Picture
SeekIC No. : 002748966 Detail
QPW025A0F41-H: DC/DC Converters 36-75Vdc in 3.3Vout 25A W/Base Plate
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QPW025A0F41-H
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~21
Quick Details
Product : Isolated Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V Output Current (Channel 1) : 25 A
Package / Case Size : Quarter Brick
Description
Output Power :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 3.3 V
Output Current (Channel 1) : 25 A