QRW025A0A1-H
CONVERTER DC/DC 5V 125W OUT T/H
product image
QRW025A0A1-H Picture
SeekIC No. : 003624376 Detail
QRW025A0A1-H: CONVERTER DC/DC 5V 125W OUT T/H
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QRW025A0A1-H
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: QRW025 Manufacturer: GE Energy
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 36V Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 1: 5V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - Current - Output (Max): 25A
Power (Watts) - Manufacture Series: 125W Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Features: With Remote On/Off Mounting Type: Through Hole
Package / Case: 10-DIP Module Package / Case : TCSP-48
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.38" H (57.9mm x 36.8mm x 9.7mm) Packaging: Bulk
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Package / Case: 10-DIP Module
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Bulk
Efficiency: 92%
Voltage - Isolation: 1.5kV (1500V)
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V
Current - Output (Max): 25A
Features: With Remote On/Off
Manufacturer: GE Energy
Power (Watts) - Manufacture Series: 125W
Series: QRW025
Size / Dimension: 2.28" L x 1.45" W x 0.38" H (57.9mm x 36.8mm x 9.7mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationQRW025A0A1-H
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output5V
Power (Watts)125W
Number of Outputs1
1st Output5 VDC @ 25A