QU80C186EC20
IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 100QFP
product image
QU80C186EC20 Picture
SeekIC No. : 003515065 Detail
QU80C186EC20: IC MPU 16BIT 5V 20MHZ 100QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QU80C186EC20
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 80C186
Features: EC suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 20MHz
Voltage: 5V Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 100-QFP Supplier Device Package: 100-QFP
Description
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tray
Voltage: 5V
Speed: 20MHz
Package / Case: 100-QFP
Supplier Device Package: 100-QFP
Series: -
Manufacturer: Intel
Features: EC suffix, 16-Bit, Extended Temp
Processor Type: 80C186
Parameters:
Technical/Catalog InformationQU80C186EC20
VendorIntel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Processor Type80C186
Speed20MHz
Voltage5V