QU80L188EC13
IC MPU 16-BIT 3V 13MHZ 100-QFP
product image
QU80L188EC13 Picture
SeekIC No. : 003514955 Detail
QU80L188EC13: IC MPU 16-BIT 3V 13MHZ 100-QFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QU80L188EC13
Series: - Manufacturer: Intel
Logic Family : 4030B Processor Type: 80L188
Features: EC suffix, 16-Bit, Extended Temp Speed: 13MHz
Voltage: 3V Mounting Type: Surface Mount
Manufacturer: Intel
Processor Type: 80L188
Features: EC suffix, 16-Bit, Extended Temp
Voltage: 3V
Speed: 13MHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationQU80L188EC13
VendorIntel
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Processor Type80L188
Speed13MHz
Voltage3V