QW020A0M1
DC/DC Converters 1.5V 20A 8-Pin
product image
QW020A0M1 Picture
SeekIC No. : 002728976 Detail
QW020A0M1: DC/DC Converters 1.5V 20A 8-Pin
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QW020A0M1
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~23
Description
Product :
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Parameters:
Technical/Catalog InformationQW020A0M1
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output1.5V
Power (Watts)30W
Number of Outputs1
1st Output1.5 VDC @ 20A