QYX1H223JTP
Film Capacitors 50V .022uF 5%
product image
QYX1H223JTP Picture
SeekIC No. : 00959024 Detail
QYX1H223JTP: Film Capacitors 50V .022uF 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H223JTP
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 0.022 uF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 50 Volts Series : YX
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 3.5 mm Dimensions : 3.5 mm W x 6.5 mm L x 9 mm H
Description
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Tolerance : 5 %
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Capacitance : 0.022 uF
Voltage Rating : 50 Volts
Series : YX
Lead Spacing : 3.5 mm
Dimensions : 3.5 mm W x 6.5 mm L x 9 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H223JTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance0.022F
Voltage - Rated 50V
Tolerance±5%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing0.138" (3.50mm)