QYX1H332KTP
Film Capacitors 50volts 0.0033uF
product image
QYX1H332KTP Picture
SeekIC No. : 00956418 Detail
QYX1H332KTP: Film Capacitors 50volts 0.0033uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H332KTP
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 3300 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Series : YX
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Termination Style : Radial
Lead Spacing : 3.5 mm Dimensions : 3 mm W x 5.5 mm L x 7 mm H
Description
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Voltage Rating : 50 Volts
Capacitance : 3300 pF
Series : YX
Lead Spacing : 3.5 mm
Dimensions : 3 mm W x 5.5 mm L x 7 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H332KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance3300pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
Dielectric MaterialPolyester Film
Package / CaseRadial
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Lead Spacing0.138" (3.50mm)