QYX1H562KTP
Film Capacitors 50volts 0.0056uF
product image
QYX1H562KTP Picture
SeekIC No. : 00959550 Detail
QYX1H562KTP: Film Capacitors 50volts 0.0056uF
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
QYX1H562KTP
Mfg:
Nichicon
Quick Details
Product Type : General Purpose Dielectric : Polyester
Capacitance : 5600 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 50 Volts Series : YX
Termination Style : Radial
Description
Operating Temperature Range :
Lead Spacing :
Dimensions :
Tolerance : 10 %
Termination Style : Radial
Dielectric : Polyester
Product Type : General Purpose
Capacitance : 5600 pF
Voltage Rating : 50 Volts
Series : YX
Parameters:
Technical/Catalog InformationQYX1H562KTP
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance5600pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
PackagingBulk
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C