CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 5A
R11-2-5.00A-B06CV-V: CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 5A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | R11-2-5.00A-B06CV-V |
| Vendor | Sensata Technologies/Airpax |
| Category | Circuit Protection |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Type | Rocker |
| Voltage | 250V |
| Current - Trip (It) | 5A |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R11 2 5 00A B06CV V R112500AB06CVV 723 1175 ND 7231175ND 723-1175 |