CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 4A
R11-4-4.00A-R01CV-V: CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 4A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | R11-4-4.00A-R01CV-V |
| Vendor | Sensata Technologies/Airpax |
| Category | Circuit Protection |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Type | Rocker |
| Voltage | 250V |
| Current - Trip (It) | 4A |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R11 4 4 00A R01CV V R114400AR01CVV 723 1174 ND 7231174ND 723-1174 |