CIRCUIT BREAKER ROCKER DP 15A
R21-4-15.0A-B161CV-V: CIRCUIT BREAKER ROCKER DP 15A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | R21-4-15.0A-B161CV-V |
| Vendor | Sensata Technologies/Airpax |
| Category | Circuit Protection |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Type | Rocker |
| Voltage | 250V |
| Current - Trip (It) | 15A |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R21 4 15 0A B161CV V R214150AB161CVV |