CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 3.5A
R21-62-3.50A-35776-1-V: CIRCUIT BREAKER ROCKER SP 3.5A
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | R21-62-3.50A-35776-1-V |
| Vendor | Sensata Technologies/Airpax |
| Category | Circuit Protection |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Actuator Type | Rocker |
| Voltage | 250V |
| Current - Trip (It) | 3.5A |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R21 62 3 50A 35776 1 V R2162350A357761V |