SPACER NYLON NAT .125"DIA 5/8"
SeekIC Buyer Protection PLUS - newly updated for 2013!
268 Transactions
All payment methods are secure and covered by SeekIC Buyer Protection PLUS.
| Technical/Catalog Information | R937-10 |
| Vendor | Richco Plastic Co |
| Category | Hardware, Fasteners, Accessories |
| Between Board Height | 0.625" (15.9mm) 5/8" |
| Color | White |
| Length - Overall | 0.625" (15.9mm) 5/8" |
| Material | Nylon |
| Plating | - |
| Size | 0.125" (3.2mm) Outer Dia |
| Thread/Screw/Hole Size | 0.091" (2.3mm) Inner Dia |
| Type | Round, Unthreaded, Female/Female |
| Lead Free Status | Lead Free |
| RoHS Status | RoHS Compliant |
| Other Names | R937 10 R93710 |