RD16HHF1
Features: High power gain: Pout>16W, Gp>16dB @Vdd=12.5V,f=30MHzApplicationFor output stage of high power amplifiers in HF band mobile radio sets.Specifications SYMBOL PARAMETER CONDITIONS RATINGS UNIT VDSSVGSSIDPinPchTjTstgRthj-c Drain to source voltageGate to source...
product image
RD16HHF1 Picture
SeekIC No. : 004475458 Detail
RD16HHF1: Features: High power gain: Pout>16W, Gp>16dB @Vdd=12.5V,f=30MHzApplicationFor output stage of high power amplifiers in HF band mobile radio sets.Specifications SYMBOL PARAMETER C...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RD16HHF1
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
High power gain: Pout>16W, Gp>16dB @Vdd=12.5V,f=30MHz
Application
For output stage of high power amplifiers in HF band mobile radio sets.
Specifications
SYMBOL
PARAMETER
CONDITIONS
RATINGS
UNIT
VDSS
VGSS
ID
Pin
Pch
Tj
Tstg
Rthj-c
Drain to source voltage
Gate to source voltage
Channel dissipation
Input power
Drain current
Channel temperature
Storage temperature
Thermal resistance
Vgs=0V
Vds=0V
Tc=25°C
Zg=Zl=50Ω