RD30HVF1
Features: High power gain: Pout>30W, Gp>14.7dB @Vdd=12.5V,f=175MHz High Efficiency: 60%typ.ApplicationFor output stage of high power amplifiers in VHF band Mobile radio sets.Specifications SYMBOL PARAMETER CONDITIONS RATINGS UNIT VDSSVGSSIDPinPchTjTstgRthj-c Drain to...
product image
RD30HVF1 Picture
SeekIC No. : 004475590 Detail
RD30HVF1: Features: High power gain: Pout>30W, Gp>14.7dB @Vdd=12.5V,f=175MHz High Efficiency: 60%typ.ApplicationFor output stage of high power amplifiers in VHF band Mobile radio sets.Specifications ...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RD30HVF1
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
High power gain: Pout>30W, Gp>14.7dB @Vdd=12.5V,f=175MHz High Efficiency: 60%typ.
Application
For output stage of high power amplifiers in VHF band Mobile radio sets.
Specifications
SYMBOL
PARAMETER
CONDITIONS
RATINGS
UNIT
VDSS
VGSS
ID
Pin
Pch
Tj
Tstg
Rthj-c
Drain to source voltage
Gate to source voltage
Channel dissipation
Input power
Drain current
Channel temperature
Storage temperature
Thermal resistance
Vgs=0V
Vds=0V
Tc=25°C
Zg=Zl=50Ω