RF2001NS3DTL
DIODE ARRAY 300V 20A D2PAK
product image
RF2001NS3DTL Picture
SeekIC No. : 003426994 Detail
RF2001NS3DTL: DIODE ARRAY 300V 20A D2PAK
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RF2001NS3DTL
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Rohm Semiconductor
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: - Gain : 18 dB
Current - Reverse Leakage @ Vr: - Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300V Reverse Recovery Time (trr): -
Diode Type: Standard Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB Supplier Device Package: LPDS
Description
Series: -
Diode Type: Standard
Speed: Fast Recovery = 200mA (Io)
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Reverse Recovery Time (trr): -
Package / Case: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 300V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 20A