RN143-0.5-02
Common Mode Inductors (Chokes) 0.5A 100mH/path CURRENT-COMPENSATED
product image
RN143-0.5-02 Picture
SeekIC No. : 001171554 Detail
RN143-0.5-02: Common Mode Inductors (Chokes) 0.5A 100mH/path CURRENT-COMPENSATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN143-0.5-02
Quick Details
Tolerance : - 30 %, + 50 % Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN143-0.5-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance100mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)2.900 Ohm Max
Current 500mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.303" L x 1.280" W x 0.776" H (33.10mm x 32.50mm x 19.70mm)