RN212-1.5-02
Common Mode Inductors (Chokes) RN212-1.5/02
product image
RN212-1.5-02 Picture
SeekIC No. : 001170559 Detail
RN212-1.5-02: Common Mode Inductors (Chokes) RN212-1.5/02
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN212-1.5-02
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 3.3 mH Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Resistance : 135 mOhms Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Series : RN
Description
Impedance :
Maximum DC Current :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Inductance : 3.3 mH
Termination Style : Through Hole
Series : RN
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Maximum DC Resistance : 135 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN212-1.5-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance3.3mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)135.0 mOhm Max
Current 1.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case0.709" L x 0.492" W x 0.787" H (18.00mm x 12.50mm x 20.00mm)