RN214-0.3-02
Common Mode Inductors (Chokes) 0.3A 47mH/path CURRENT-COMPENSATED
product image
RN214-0.3-02 Picture
SeekIC No. : 001170787 Detail
RN214-0.3-02: Common Mode Inductors (Chokes) 0.3A 47mH/path CURRENT-COMPENSATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN214-0.3-02
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 47 mH Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Current : 0.3 Amp Maximum DC Resistance : 1750 mOhms
Self Resonant Frequency : DC to 1 KHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Termination Style : Through Hole Package / Case : 15.5 mm x 23 mm x 25 mm
Series : RN
Description
Impedance :
Q Minimum :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Termination Style : Through Hole
Maximum DC Current : 0.3 Amp
Self Resonant Frequency : DC to 1 KHz
Series : RN
Package / Case : 15.5 mm x 23 mm x 25 mm
Inductance : 47 mH
Maximum DC Resistance : 1750 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN214-0.3-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance47mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)1.750 Ohm Max
Current 300mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case0.906" L x 0.610" W x 0.984" H (23.00mm x 15.50mm x 25.00mm)