RN214-2.5-02
Common Mode Inductors (Chokes) RN214-2.5/02
product image
RN214-2.5-02 Picture
SeekIC No. : 001170650 Detail
RN214-2.5-02: Common Mode Inductors (Chokes) RN214-2.5/02
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN214-2.5-02
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Inductance : 3.3 mH Tolerance : - 30 %, + 50 %
Maximum DC Current : 2.5 Amps Maximum DC Resistance : 72 mOhms
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Termination Style : Through Hole Series : RN
Description
Impedance :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Inductance : 3.3 mH
Termination Style : Through Hole
Maximum DC Current : 2.5 Amps
Series : RN
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Maximum DC Resistance : 72 mOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN214-2.5-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance3.3mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)72.00 mOhm Max
Current 2.5A
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case0.906" L x 0.610" W x 0.984" H (23.00mm x 15.50mm x 25.00mm)