RN222-0.6-02
Common Mode Inductors (Chokes) 0.6A 47mH/path CURRENT-COMPENSATED
product image
RN222-0.6-02 Picture
SeekIC No. : 001171593 Detail
RN222-0.6-02: Common Mode Inductors (Chokes) 0.6A 47mH/path CURRENT-COMPENSATED
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN222-0.6-02
Mfg:
Schaffner
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Tolerance : - 30 %, + 50 % Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C Termination Style : Through Hole
Series : RN
Description
Inductance :
Impedance :
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Q Minimum :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Tolerance : - 30 %, + 50 %
Termination Style : Through Hole
Series : RN
Self Resonant Frequency : DC to 1KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationRN222-0.6-02
VendorSchaffner EMC Inc
CategoryFilters
Inductance47mH
Impedance-
DC Resistance (DCR)1.180 Ohm Max
Current 600mA
Filter TypeCommon Mode - 2 Line Array
Mounting TypeThrough Hole
Package / Case1.220" L x 0.709" W x 1.154" H (31.00mm x 18.00mm x 29.30mm)