RN73H1JTTD1000B10
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 100 ohm 0.1% 10ppm
product image
RN73H1JTTD1000B10 Picture
SeekIC No. : 001522625 Detail
RN73H1JTTD1000B10: Thin Film Resistors - SMD 1/10W 100 ohm 0.1% 10ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RN73H1JTTD1000B10
Mfg:
KOA Speer
Quick Details
Resistance : 100 Ohms Tolerance : 0.1 %
Temperature Coefficient : 10 PPM / C Package / Case : 0603 (1608 metric)
Power Rating : 100 mWatts Series : RN73H
Voltage Rating : 75 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.45 mm H
Packaging : Reel
Description
Tolerance : 0.1 %
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Temperature Coefficient : 10 PPM / C
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Power Rating : 100 mWatts
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.45 mm H
Resistance : 100 Ohms