RNCF20TB200K0.01%I
RES 0805 200K OHM
product image
RNCF20TB200K0.01%I Picture
SeekIC No. : 004478645 Detail
RNCF20TB200K0.01%I: RES 0805 200K OHM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RNCF20TB200K0.01%I
Mfg:
Stackpole Electronics Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationRNCF20TB200K0.01%I
VendorStackpole Electronics Inc
CategoryResistors
Resistance In Ohms200K
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±0.01%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names RNCF20TB200K0 01%I
RNCF20TB200K001%I