RNCF32T91.02K0.1%I
RES 1/8W 1.02K OHM 0.1% 1206
product image
RNCF32T91.02K0.1%I Picture
SeekIC No. : 004478646 Detail
RNCF32T91.02K0.1%I: RES 1/8W 1.02K OHM 0.1% 1206
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RNCF32T91.02K0.1%I
Mfg:
Stackpole Electronics Inc
Parameters:
Technical/Catalog InformationRNCF32T91.02K0.1%I
VendorStackpole Electronics Inc
CategoryResistors
Resistance In Ohms1.02K
Power (Watts)0.125W, 1/8W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case1206 (3216 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionThin Film
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Lead Free StatusLead Free
RoHS StatusRoHS Compliant
Other Names RNCF32T91 02K0 1%I
RNCF32T9102K01%I