ROV20-431K-S-0.125
Varistors -
product image
ROV20-431K-S-0.125 Picture
SeekIC No. : 00707500 Detail
ROV20-431K-S-0.125: Varistors -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV20-431K-S-0.125
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 430 V
Voltage Rating AC : 275 V Clamping Voltage : 710 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 264 J Capacitance : 858 pF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Bulk
Description
Packaging : Bulk
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 275 V
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 710 V
Voltage Rating DC : 430 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 264 J
Capacitance : 858 pF