ROV20-821K-2
Varistors -
product image
ROV20-821K-2 Picture
SeekIC No. : 00706226 Detail
ROV20-821K-2: Varistors -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV20-821K-2
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 820 V
Voltage Rating AC : 510 V Clamping Voltage : 1355 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 376 J Capacitance : 519 pF
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Mounting : Radial
Packaging : Reel
Description
Packaging : Reel
Mounting : Radial
Voltage Rating AC : 510 V
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 1355 V
Voltage Rating DC : 820 V
Peak Surge Current : 6.5 KA
Surge Energy Rating : 376 J
Capacitance : 519 pF