ROV20H471K-S-78
Varistors -
product image
ROV20H471K-S-78 Picture
SeekIC No. : 00707569 Detail
ROV20H471K-S-78: Varistors -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV20H471K-S-78
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 470 V
Voltage Rating AC : 300 V Clamping Voltage : 775 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 10 KA
Capacitance : 760 pF Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Bulk
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Bulk
Product : MOV
Voltage Rating DC : 470 V
Clamping Voltage : 775 V
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Voltage Rating AC : 300 V
Peak Surge Current : 10 KA
Capacitance : 760 pF