ROV20H820K-2
Varistors -
product image
ROV20H820K-2 Picture
SeekIC No. : 00707219 Detail
ROV20H820K-2: Varistors -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ROV20H820K-2
Quick Details
Product : MOV Voltage Rating DC : 82 V
Voltage Rating AC : 50 V Clamping Voltage : 135 V
Diameter : 20 mm Peak Surge Current : 10 KA
Capacitance : 5200 pF Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Mounting : Radial Packaging : Reel
Description
Surge Energy Rating :
Packaging : Reel
Mounting : Radial
Diameter : 20 mm
Clamping Voltage : 135 V
Voltage Rating AC : 50 V
Peak Surge Current : 10 KA
Capacitance : 5200 pF
Voltage Rating DC : 82 V