RP1608S-3R3-G
Current Sense Resistors - SMD 1/5W 3.3ohm 2%
product image
RP1608S-3R3-G Picture
SeekIC No. : 001308810 Detail
RP1608S-3R3-G: Current Sense Resistors - SMD 1/5W 3.3ohm 2%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RP1608S-3R3-G
Mfg:
Susumu
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 3.3 Ohms Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Series : RP
Description
Power Rating :
Package / Case :
Product :
Operating Temperature Range :
Dimensions :
Tolerance : 2 %
Temperature Coefficient : 200 PPM / C
Resistance : 3.3 Ohms
Series : RP
Parameters:
Technical/Catalog InformationRP1608S-3R3-G
VendorSusumu Co Ltd
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.30
Power (Watts)0.2W, 1/5W
Tolerance±2%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingTape & Reel (TR)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient0/+200ppm/°C