RPE5C1H1R0C2P1B03B
CAP CER 1PF 50V RADIAL
product image
RPE5C1H1R0C2P1B03B Picture
SeekIC No. : 002965308 Detail
RPE5C1H1R0C2P1B03B: CAP CER 1PF 50V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPE5C1H1R0C2P1B03B
Capacitance: 1.0pF Voltage - Rated: 50V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Features: -
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Voltage - Rated: 50V
Tolerance: ±0.25pF
Capacitance: 1.0pF
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPE5C1H1R0C2P1B03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance1.0pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±0.25pF
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)