RPE5C2A1R5C2P1B03B
CAP CER 1.5PF 100V RADIAL
product image
RPE5C2A1R5C2P1B03B Picture
SeekIC No. : 002935132 Detail
RPE5C2A1R5C2P1B03B: CAP CER 1.5PF 100V RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPE5C2A1R5C2P1B03B
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: RPE Manufacturer: Murata Electronics North America
Capacitance: 1.5pF Voltage - Rated: 100V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±0.25pF
Temperature Coefficient: C0G, NP0 Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: General Purpose
Ratings: - Package / Case: Radial
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm) Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Thickness: - Thickness (Max): -
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm) Features: -
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Failure Rate: -
Capacitance: 1.5pF
Tolerance: ±0.25pF
Thickness (Max): -
Voltage - Rated: 100V
Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.098" (2.50mm)
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Manufacturer: Murata Electronics North America
Series: RPE
Size / Dimension: 0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPE5C2A1R5C2P1B03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance1.5pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±0.25pF
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)