RPE5C2A471J2P1Z03B
CAP CER 470PF 100V C0G RADIAL
product image
RPE5C2A471J2P1Z03B Picture
SeekIC No. : 004478980 Detail
RPE5C2A471J2P1Z03B: CAP CER 470PF 100V C0G RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPE5C2A471J2P1Z03B
Mfg:
Murata Electronics North America
  • Qty
  • 1~10
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPE5C2A471J2P1Z03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance470pF
Voltage - Rated 100V
Tolerance±5%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C