RPER71H392K2P1A03B
CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
product image
RPER71H392K2P1A03B Picture
SeekIC No. : 004478982 Detail
RPER71H392K2P1A03B: CAP CER 3900PF 50V X7R RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RPER71H392K2P1A03B
Mfg:
Murata Electronics North America
Parameters:
Technical/Catalog InformationRPER71H392K2P1A03B
VendorMurata Electronics North America
CategoryCapacitors
Capacitance3900pF
Voltage - Rated 50V
Tolerance±10%
FeaturesGeneral Purpose
Lead Spacing0.098" (2.50mm)
Operating Temperature-55°C ~ 125°C