RR0816P-1432-D-16C
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 14.3Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR0816P-1432-D-16C Picture
SeekIC No. : 001443080 Detail
RR0816P-1432-D-16C: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 14.3Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816P-1432-D-16C
Quick Details
Resistance : 14.3 KOhms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Voltage Rating : 75 Volts
Resistance : 14.3 KOhms
Power Rating : 62.5 mWatts
Package / Case : 0603 (0816 metric)
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0816P-1432-D-16C
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms14.3K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film