RR0816P-201-D
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 200ohm 0.5% 25ppm
product image
RR0816P-201-D Picture
SeekIC No. : 001418211 Detail
RR0816P-201-D: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 200ohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816P-201-D
Quick Details
Resistance : 200 Ohms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 200 Ohms
Package / Case : 0603 (0816 metric)
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0816P-201-D
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms200
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film