RR0816P-2843-D-E00
RES 284K OHM 1/16W .5% 0603 SMD
product image
RR0816P-2843-D-E00 Picture
SeekIC No. : 003943501 Detail
RR0816P-2843-D-E00: RES 284K OHM 1/16W .5% 0603 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816P-2843-D-E00
Quick Details
Series: RR Manufacturer: Susumu
Processor Series : MPC5602D Resistance (Ohms): 284k
Power (Watts): 0.063W, 1/16W Composition: Thin Film
Features: - Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.5% Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Number of Terminations: 2
Description
Features: -
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Number of Terminations: 2
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Power (Watts): 0.063W, 1/16W
Composition: Thin Film
Tolerance: ±0.5%
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Height: 0.020" (0.50mm)
Series: RR
Manufacturer: Susumu
Resistance (Ohms): 284k
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0816P-2843-D-E00
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms284K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionThin Film