RR0816P-4751-D-66H
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 4.75Kohm 0.5% 25ppm
product image
RR0816P-4751-D-66H Picture
SeekIC No. : 001496006 Detail
RR0816P-4751-D-66H: Thin Film Resistors - SMD 1/16W 4.75Kohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR0816P-4751-D-66H
Quick Details
Resistance : 4.75 KOhms Tolerance : 0.5 %
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Packaging : Reel
Resistance : 4.75 KOhms
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 0.5 %
Package / Case : 0603 (0816 metric)
Dimensions : 0.8 mm W x 1.6 mm L x 0.4 mm H
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR0816P-4751-D-66H
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms4.75K
Power (Watts)0.063W, 1/16W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0603 (1608 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film