RR1220P-1740-D-M
Thin Film Resistors - SMD 1/10W 174ohm 0.5% 25ppm
product image
RR1220P-1740-D-M Picture
SeekIC No. : 001444767 Detail
RR1220P-1740-D-M: Thin Film Resistors - SMD 1/10W 174ohm 0.5% 25ppm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR1220P-1740-D-M
Quick Details
Resistance : 174 Ohms Tolerance : 0.5 %
Temperature Coefficient : 25 PPM / C Package / Case : 0805 (1220 metric)
Power Rating : 100 mWatts Voltage Rating : 100 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.4 mm H Packaging : Reel
Description
Series :
Tolerance : 0.5 %
Resistance : 174 Ohms
Voltage Rating : 100 Volts
Dimensions : 1.25 mm W x 2 mm L x 0.4 mm H
Package / Case : 0805 (1220 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR1220P-1740-D-M
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms174
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±0.5%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingDigi-Reel?
CompositionThin Film