RR1220P-392-B-T5
RES 3.9K OHM 1/10W .1% 0805 SMD
product image
RR1220P-392-B-T5 Picture
SeekIC No. : 003877899 Detail
RR1220P-392-B-T5: RES 3.9K OHM 1/10W .1% 0805 SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RR1220P-392-B-T5
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: RR Manufacturer: Susumu
Resistance (Ohms): 3.9k Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Composition: Thin Film Features: -
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C Tolerance: ±0.1%
Package / Case : QFN-16, 4 x 3.5 Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Height: 0.020" (0.50mm)
Number of Terminations: 2
Description
Power (Watts): 0.1W, 1/10W
Features: -
Number of Terminations: 2
Resistance (Ohms): 3.9k
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Composition: Thin Film
Temperature Coefficient: ±25ppm/°C
Tolerance: ±0.1%
Packaging: Cut Tape (CT)
Height: 0.020" (0.50mm)
Series: RR
Manufacturer: Susumu
Parameters:
Technical/Catalog InformationRR1220P-392-B-T5
VendorSusumu Co Ltd (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms3.90K
Power (Watts)0.1W, 1/10W
Tolerance±0.1%
Lead StyleSurface Mount (SMD - SMT)
Case0805 (2012 metric)
PackagingCut Tape (CT)
CompositionThin Film