RRR030P03TL
MOSFET Med Pwr, Sw MOSFET P Chan, -30V, -3A
product image
RRR030P03TL Picture
SeekIC No. : 00151147 Detail
RRR030P03TL: MOSFET Med Pwr, Sw MOSFET P Chan, -30V, -3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RRR030P03TL
Mfg:
ROHM Semiconductor
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Transistor Polarity : P-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : - 30 V
Continuous Drain Current : - 3 A Resistance Drain-Source RDS (on) : 55 mOhms
Configuration : Single Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TSMT3 Packaging : Reel
Description
Gate-Source Breakdown Voltage :
Maximum Operating Temperature :
Configuration : Single
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Transistor Polarity : P-Channel
Drain-Source Breakdown Voltage : - 30 V
Continuous Drain Current : - 3 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 55 mOhms