RXEF135K-2
PTC Resettable Fuses -
product image
RXEF135K-2 Picture
SeekIC No. : 00686713 Detail
RXEF135K-2: PTC Resettable Fuses -
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
RXEF135K-2
Quick Details
Hold Current : 1.35 A Trip Current : 2.7 A
Current Rating (Max) : 40 A Resistance : 0.3 Ohms
Maximum Voltage DC : 72 V Termination Style : Radial
Package / Case :
Current Rating (Max) : 40 A
Termination Style : Radial
Mounting Style : Through Hole
Maximum Voltage DC : 72 V
Trip Current : 2.7 A
Hold Current : 1.35 A
Resistance : 0.3 Ohms