S10K75G5
VARISTOR 75VRMS 10MM RADIAL TR
product image
S10K75G5 Picture
SeekIC No. : 003007305 Detail
S10K75G5: VARISTOR 75VRMS 10MM RADIAL TR
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S10K75G5
Quick Details
Series: StandarD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 120V Current-Surge: 2.5kA
Propagation Delay Time : 8 ns at 4.5 V to 5.5 V Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 75VAC Maximum DC Volts: 100VDC
Energy: 12J
Manufacturer: EPCOS Inc
Series: StandarD
Package / Case: Disc 10mm
Current-Surge: 2.5kA
Energy: 12J
Varistor Voltage: 120V
Maximum AC Volts: 75VAC
Maximum DC Volts: 100VDC
Parameters:
Technical/Catalog InformationS10K75G5
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts75Vrms
Maximum DC Volts100VDC
Current-Surge2.5kA
Package / CaseDisc 10mm
Varistor Voltage120V