S14K275E2
VARISTOR 275V RMS 14MM RADIAL
product image
S14K275E2 Picture
SeekIC No. : 003006861 Detail
S14K275E2: VARISTOR 275V RMS 14MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S14K275E2
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: AdvanceD Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 430V Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4
Current-Surge: 6kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 275VAC Maximum DC Volts: 350VDC
Energy: 110J
Description
Number of Circuits: 1
Manufacturer: EPCOS Inc
Maximum AC Volts: 275VAC
Current-Surge: 6kA
Package / Case: Disc 14mm
Varistor Voltage: 430V
Maximum DC Volts: 350VDC
Series: AdvanceD
Energy: 110J
Parameters:
Technical/Catalog InformationS14K275E2
VendorEPCOS Inc
CategoryCircuit Protection
Maximum AC Volts275Vrms
Maximum DC Volts350VDC
Current-Surge6kA
Package / CaseDisc 14mm
Varistor Voltage430V