S14K275E2K1
VARISTOR 275V RMS 14MM RADIAL
product image
S14K275E2K1 Picture
SeekIC No. : 003006862 Detail
S14K275E2K1: VARISTOR 275V RMS 14MM RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
S14K275E2K1
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: AdvanceD-MP Manufacturer: EPCOS Inc
Varistor Voltage: 430V Number of Lines (Input / Output) : 9 / 4
Current-Surge: 6kA Number of Circuits: 1
Maximum AC Volts: 275VAC Maximum DC Volts: 350VDC
Energy: 130J
Manufacturer: EPCOS Inc
Maximum AC Volts: 275VAC
Current-Surge: 6kA
Package / Case: Disc 14mm
Varistor Voltage: 430V
Maximum DC Volts: 350VDC